Wyposażamy sklep-jak właściwie dobrać regał do oferowanego asortymentu

Umeblowanie i wyposażenie sklepu wbrew pozorom nie należy do najprostszych zadań, które stoją przed właścicielami. Wybór urządzeń chłodniczych, czy regałów sklepowych tak niezbędnych w każdej placówce handlowej nierzadko nastręcza wielu trudności. Poniższy artykuł przyniesie odpowiedź na pytania o to, jakimi kryteriami kierować się przy zakupie regałów do sklepu, tak by stworzyć przyjazne i praktyczne miejsce, zachęcające klientów do zakupów.

Postaw na bezpieczeństwo i solidną jakość wykonania

Regały sklepowe muszą przede wszystkim odznaczać się bezpieczeństwem użytkowania. Przed zakupem upewnij się, czy wybrany przez Ciebie mebel został dopuszczony do kontaktu z żywnością, w jaki sposób został wykończony (najodpowiedniejszą formą pokrycia regałów sklepowych jest malowanie proszkowe) oraz jaki jest jego maksymalny udźwig. Tym, co powinno cechować dobrej jakości regały sklepowe powinna być solidna konstrukcja  -meble do sklepu muszą być odpowiednio zabezpieczone tak, by wykluczyć np. przewrócenie się regału. Zwracając uwagę na te parametry dbasz nie tylko o klientów, ale i pracowników.

Jaki regał będzie odpowiedni do Twojego sklepu?

Istnieje kilka rodzajów regałów sklepowych. Różnią się od siebie funkcjami, ale i designem, który-odpowiednio zaakcentowany- potrafi wpłynąć na decyzje zakupowe konsumentów.  Wśród popularnych regałów sklepowych wyróżniamy między innymi:

  • Gondole: dwustronne, długie, wolnostojące regały sklepowe, ustawione w środkowej jego części, charakteryzujące się dużymi możliwościami w zakresie obciążenia. Gondole najczęściej są regałami systemowymi, montowanymi przy pomocy wsporników.
  • Regały branżowe: posiadające wyróżniający się design regały przeznaczone do ekspozycji pieczywa, alkoholi, warzyw i owoców czy wyrobów cukierniczych. Charakteryzują je takie dodatkowe elementy jak drewniana obudowa (szczególnie w przypadku pieczywa czy alkoholi), dodatkowe oświetlenie, lustra, nadruki i dodatkowe, wysuwane półki. Regały z wyrobami cukierniczymi i pieczywem posiadają także specjalne osłony, chroniące produkty przed wysychaniem. 
  • Regały narożne: ten typ regału sklepowego idealnie sprawdzi się w nietypowych miejscach, wnękach pomieszczenia czy okolicach słupów konstrukcyjnych. Najczęściej jest to powierzchnia dla wszelkiego rodzaju napojów.
  • Regały przyścienne: wykorzystywane do ekspozycji tytułów prasowych i książek. Regały prasowe możemy doposażyć w wieszaki, które ułatwią klientowi wybór odpowiedniego czasopisma.